Wycieczki

Oferujemy usługi transportowe po Krakowie - najważniejszych atrakcji miasta, takich jak: Rynek Główny z Bazyliką Mariacką oraz Sukiennicami, Wawel, Fabryka Schindlera, Brama Floriańska oraz dzielnicy Kazimierz. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin Kopalni Soli w Wieliczce, obiektu znajdującego się na liście UNESCO. Kopalnia posiada dopasowany do potrzeb parking dla odwiedzających, co wpływa pozytywnie na komfort i wygodę przemieszczania się. Warte uwagi są również Wadowice - rodzinne miasto Papieża Jana Pawła II. Spotkanie z historią miasta Karola Wojtyły to niesamowite przeżycie dla osób w każdym wieku. Małopolska oferuje bogaty zasób pięknych miejscowości i atrakcyjnych obiektów. Zapraszamy do zapoznania się z urokami województwa Małopolskiego, zachęcamy do podróży z nami i poznania gór z Zakopanem na czele.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Wycieczki do Kopalni Soli w Wieliczce z Krakowa

Wieliczka jest jednym z najstarszych miast Małopolski. Jej historia wiąże się z wydobyciem soli kamiennej a prawa miejskie otrzymała w 1290 roku. Szczytem potęgi gospodarczej była w czasach jagiellońskich jako największy ośrodek przemysłowy w Polsce. Na początku XX w. obiekt został zmodernizowany i powstała nowoczesna warzelnia soli. Wydobycie zakończono w 1996 roku i od tej daty Kopalnia Soli w Wieliczce jest podziemną atrakcją turystyczną, gdzie organizowane są liczne wycieczki.

Trasa w dół szybu rozpoczyna się pokonaniem 380 schodów i prowadzi przez 3 km korytarzy do 20 komór ozdobionych solnymi dziełami sztuki. Kaplica św. Kingi jest największą podziemną świątynią na świecie z doskonałą akustyką, czego dowodem są liczne koncerty. Kopalnia w Wieliczce to również komory solne pełniące funkcję uzdrowiskową, polecane na zdrowotny pobyt dzienny i nocny.

Wieliczka leży 15 km na południowy-wschód od Krakowa. Transport naszymi busami z Krakowa do Wieliczki trwa ok 30 min.

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Wycieczka do muzeum Auschwitz z Krakowa Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau obejmuje tereny byłych nazistowskich obozów koncentracyjnych. Na obszarze 200 ha znajdują się autentyczne obiekty oraz ruiny budynków obozowych. Liczne zbiory muzeum prezentują rzeczy osobiste więźniów odebrane im po przewiezieniu do obozu, tysiące zachowanych przedmiotów jako świadectwo popełnionych zbrodni. Zapewniamy transport turystów do Oświęcimia na zwiedzanie obozów, prowadzone przez licencjonowanych przewodników w wielu językach świata. Trzeba przeznaczyć ok. 3 godzin na przejście obozowych baraków, a wraz z dojazdem i powrotem do Krakowa ok. 6 godzin. Obóz Auschwitz-Birkenau jest miejscem pamięci, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu, przejść przez bramę „Arbeit macht frei” i oddać hołd ofiarom zagłady.

Oświęcim jest położony 50 km na zachód od Krakowa, transport naszymi busami trwa ok. 1,30 h.

Dojazd do Zakopanego i w Tatry

Wycieczka do Zakopanego z KrakowaZakopane i najwyższe góry w Polsce Tatry są wyjątkowym miejscem z bogatą ofertą kulturalną i przyrodniczo-turystyczną. Na wycieczkę do Zakopanego można wybrać się zarówno latem, dla smakowania folkloru góralskiego, podziwiania architektury i wzornictwa, oraz zimą do uprawiania narciarstwa na tatrzańskich stokach. Zachwycający widok z Gubałówki, czy wjazd koleją linową na Kasprowy Wierch albo największy staw Morskie Oko lub spacer Krupówkami pośród tradycyjnych straganów to tylko niektóre z atrakcji zimowej stolicy.

Zakopane położone jest 110 km na południe od Krakowa, transport naszymi busami trwa ok. 2,30 h.

Transport na Spływ Dunajcem

Dunajec przepływa przez pasmo górskie Pieniny, a spływ rzeką tratwami na odcinku 18 km dostarcza niezapomnianych widoków i sporo emocji na 9 bardzo ostrych zakrętach. Trasa zaczyna się w Sromowcach Wyżnych Kątach, a przystań końcowa w Krościenku lub Szczawnicy. Tratwy obsługują flisacy, pełniący też rolę przewodników. Czas spływu mieści się w 3 godzinach. Szczawnica jest miejscowością uzdrowiskowo-wypoczynkową gdzie po spływie warto odwiedzić pijalnię wód.

Pieniny rozciągają się 100 km na południe od Krakowa, przewóz naszymi busami trwa ok. 2 h.

Zwiedzanie Wadowic, miasto Papieża

Wadowice - miasto rodzinne papieża Jana Pawła II, jednego z najbardziej znanych Polaków, oferuje Muzeum JP II usytuowane w domu rodzinnym. Obiekt prezentuje multimedialną wystawę oraz wiele osobistych eksponatów związanych z Karolem Wojtyłą oraz pamiątki rodzinne. Warto udać się do kawiarni na ulubione „kremówki papieskie” . W okolicy godna polecenia jest Kalwaria Zebrzydowska gdzie na wzór jerozolimski pobudowano 12 kapliczek Drogi Krzyżowej Chrystusa.

Wadowice leżą 50 km na południowy-zachód od Krakowa, transport naszymi busami trwa ok. 1,30 h.

Pielgrzymka do Częstochowy, Jasna Góra

Słynna ikona Matki Boskiej Częstochowskiej, znana też jako Czarna Madonna corocznie przyciąga tysiące wycieczek wiernych i turystów ceniących zabytki sakralne. W sanktuarium na Jasnej Górze zobaczyć można oprócz kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, skarbiec, muzeum jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry. Zwiedzanie klasztoru trwa ok. 2 h i można je rozpocząć od wczesnych godzin porannych. Oprócz zabytków religijnych polecamy też Muzeum Produkcji Zapałek, a w drodze powrotnej - zamek w Ogrodzieńcu.

Częstochowa leży 130 km na północny-zachód od Krakowa, transport naszymi busami trwa 2h.